Ca' Botta Valpolicella Superiore Alta 2019 75cl
Valpolicella Superiore Alta DOC
Krachtige droge wijn met vriendelijke zuren. De Valpolicella Superiore Alta is een traditionele wijn uit de omgeving tussen Gardameer en Verona en boven Verona. De Valpolicella druiven zijn dezelfde als voor de Amarone alleen worden ze korter ingedroogd. Valpolicella is de naam van het gebied boven Verona. Zes maanden in eikenhouten vaten maken de wijn zacht.
Kenmerken
Intense, robijnrode wijn. Het boeket is rijk met een verscheidenheid aan rode bessen, kersen, pruimen en bloemen. De smaak is vol rijpe kersen, bramen, bramen met witte peper tinten. Zachte en elegante tannines en uitgebalanceerde zuurgraad geven een gevoel van frisheid en het verlangen om deze wijn slok voor slok te nuttigen.
De wijn is perfect voor vleesgerechten, zoals wild en rood vlees en kazen.
Producent | Ca’Botta |
Classificatie | DOC Valpolicella Superiore Alta |
Jaar | 2018 |
Druiven | Corvina Veronese , Rondinella, Corvinone |
Alcohol gehalte | 13,5% |
Oogsttijd | Midden september |
Decanteren/luchten | De wijn is direct na het openen op dronk. |
Bewaren | Nu te drinken, nog zeker 5 jaar houdbaar. |
Wijnbereiding | Traditionele methode. |
Herkomst | Veneto |
Serveertemperatuur | 18-20°C |
Informatie producent
Tenute Ca’Botta – een Italiaanse innovatieve wijnmakerij die gespecialiseerd is in het maken van droge wijnen van gedroogde druiven in het Valpolicella gebied. Ca’Botta’s sterke, rijke smaak en elegant uitgebalanceerde wijnen worden bekroond op internationale wedstrijden en ontvangen jaarlijks hoge cijfers van wijncritici als Luca Maroni en Luca Gardini. Gebruikmakend van eigen wijnbereidingstechnieken bij de druiventeelt, wijnfermentatie en maceratie, geeft de gepatenteerde tank Fermentino Ca’Botta® met een mix van traditionele wijnbereidingstechnieken u de uitzonderlijke wijnen van Tenute Ca’Botta. Tenute Ca’Botta maakt dichte, intense en sterke wijnen in een elegante balans van gedroogde druiven, door gebruik te maken van de appassimento methode (het proces van het drogen van druiven onder natuurlijke omstandigheden). De wijn geeft vaak meer dan je verwacht. Ca’ Botta maakt bijna al haar wijnen van gedroogde druiven.
Dat deze filosofie gewaardeerd wordt door de hedendaagse wijndrinker staat vast. Dit is goed te zien op Vivino, de meeste wijnen hebben de score van 4.0 of meer.
APPASSIMENTO
Is de methode van het indrogen van de druiven. De druiven liggen in kratten in een hooggelegen schuur die blootgesteld is aan de buitenlucht. De ‘tocht’ zorgt voor indrogen zonder dat er schimmels of rot ontstaat. Ca’Botta gebruikt de methode voor al haar wijnen, waarbij de tijd van indrogen per wijn verschilt. De meeste wijnhuizen gebruiken deze methode alleen voor het maken van de Amarone. Voor deze wijn is een indroogtijd van 100 dagen verplicht.
ANDERE WIJN VAN DIT WIJNHUIS Amarone della Valpolicella ‘Cajo’ Valpolicella Classcico Superiore Costa Rossa
Ca'Botta Ca' Botta Valpolicella Superiore Alta 2019 75cl
